Jakie spinki do mankietów koszuli?

Jak dobrać spinki do mankietów koszuli?

Elegancki strój nie jest pełny, gdy przy koszuli nie ma spinek do mankietów. Dzięki nim cała stylizacja nabiera wyjątkowego charakteru. Warto wybrać takie, które idealnie oddadzą charakter stroju i jednocześnie charakter mężczyzny. Co ciekawe spinki wcale nie odchodzą do lamusa – są coraz chętniej wykorzystywane nie tylko do eleganckich i biznesowych stylizacji, ale i do ubiorów casualowych. Na co zwrócić uwagę wybierając spinki do mankietów koszuli?

Jakie spinki do eleganckiej koszuli?

Do eleganckiej garniturowej koszuli najlepiej wybrać spinki niewielkie o prostym, kwadratowym kształcie. Spinki często uważane są za męską biżuterię więc można wybrać te wykonane ze szlachetnych metali – złota, srebra, a nawet platyny. Spinki mogą mieć wykończenie błyszczące, matowe lub satynowe. Najbardziej ekskluzywne spinki są wykończone masą perłową lub kamieniami szlachetnymi.

Jakie spinki do koszuli casualowej?

Wybierając spinki do koszuli casualowej można odrobinę „poszaleć”. Mogą one mieć różnorodną kolorystykę i formę. Najczęściej wybierane są okrągłe lub kwadratowe, jednak bardziej odważne osoby mogą wybrać spinki owalne, a nawet w kształcie owoców. Do koszul casualowych można wybrać spinki wielobarwne. Można wybierać pomiędzy spinkami metalowymi oraz wykonanymi z innych materiałów, np. z drewna. Dzięki temu można wybrać spinki do koszuli, które idealnie oddadzą charakter stroju oraz osoby, która je nosi.

Czytaj także  Koszula – kiedy ubrać białą, a kiedy brązową?

Jak prawidłowo założyć spinki do mankietów?

Do noszenia spinek potrzebna jest koszula posiadająca specjalne mankiety. Takie mankiety powinny być sztywne i podwójnie wydłużone. Najlepiej zdecydować się na spinki dwustronne, gdyż są one bardziej eleganckie. W celu nałożenia spinki mankiet należy złożyć na pół. Oba brzegi mankietu należy złożyć tak aby na siebie nachodziły i tworzyły stożek. Przez mankiet przeciąga się spinkę (musi ona przejść przez 4 miejsca. Po czym zapina się ją z drugiej strony.

Kiedy ubierać spinki do mankietów?

Klasyczne spinki do mankietów należy ubierać do eleganckich stylizacji na bardzo ważne okazje np. ślub. Przy mniej formalnych stylizacjach lepiej z nich zrezygnować lub wybrać mniej spinki dostosowane do stylistyki casualowej. Jednak jeżeli nie jesteśmy pewni czy spinki będą pasowały do wybranej stylizacji lepiej z nich zrezygnować, gdyż może się okazać, że ten dodatek będzie przesadą i zaburzy wygląd stroju.

Mankiety francuskie – co to takiego?

Mankiety francuskie to szczególny rodzaj mankietu, który pozwala na jednoczesne zapięcie przy pomocy guzika i wpięcie spinki. Jest to bardzo eleganckie i szykowne rozwiązanie. Często stosowane w oficjalnych stylizacjach.