kobieta z modna sportowa

Jak wybrać torebkę by służyła na lata?

Każda kobieta ma co najmniej dwie – trzy torebki, które będą pasowały do różnorodnych stylizacji. Inną wybiera się do pracy, inna na niezobowiązujący spacer z ukochanym, a jeszcze inną na wieczorne, wielkie wyjście. Jednak niezależnie od tego, na jaką okazję wybiera się torebkę, warto wiedzieć na, co zwrócić uwagę, by służyła ona przez długie lata. Oto najważniejsze informacje, które pozwolą wybrać Tobie wytrzymałą i elegancką torebkę.

Jaki materiał jest wytrzymały?

Najczęściej wybierane są torebki wykonane ze skóry. Są one zarazem wytrzymałe i eleganckie. Jednak skóra, skórze nierówna. Dlatego wybierając torebkę dla siebie, warto zwrócić uwagę na to, by była ona wykonana z wysokiej jakości skóry, dość grubej, ale i elastycznej, żeby wytrzymała zarówno obciążenia, jak i uszkodzenia mechaniczne, takie jak przetarcia, zadrapania czy zagięcia.

Torebka Wittchen

Torebka Wittchen (źródło: https://www.sklep.wittchen.com/woman/category/25/skorzane-elegance.html)

Coraz częściej na rynku pojawiają się torby tekstylne, które wykonywane są z różnorodnych tkanin. O ile wybierając kopertówkę można pokusić się o torebkę wykonaną z delikatnych materiałów, tak już wybierając torbę codzienną należy wybierać takie modele, które będą wykonane z nowoczesnych i wytrzymałych na uszkodzenia mechaniczne włókien.

Warto zwrócić również uwagę na to, czy materiał, z jakiego wykonana jest torebka został odpowiednio zabezpieczony przed niekorzystnym wpływem czynników zewnętrznych, takich jak np. deszcz czy nadmierne nasłonecznienie. Jeśli nie, warto kupić specjalny preparat impregnujący, by materiał był bardziej wytrzymały.

Czytaj także  Agent Provocateur - nowa zmysłowa kolekcja

Jakie elementy wpływają na wytrzymałość torebki?

Wybierając torebkę warto zwrócić uwagę na mocowanie paska. Jest to jeden z najsłabszych elementów każdej torebki. Miejsce łączące pasek z torebką powinno być dodatkowo wzmocnione przez naszycie dodatkowej warstwy materiału. W zależności od modelu torebki pasek jest wszywany w jej główną część, bądź też może być mocowany na metalowych karabińczykach. Jeśli zauważymy, że ten element jest słaby, należy uważać, by nie przeciążyć torebki, gdyż może szybko się zniszczyć w tym miejscu.

Istotne jest też wykończenie spodu torebki. Ten element powinien być dodatkowo wzmocniony lub zabezpieczony specjalnymi nitami, które równocześnie ułatwią stawianie torebki na stole czy podłodze.

Kolejnym elementem, na jaki należy zwrócić uwagę są szwy torby. Muszą być mocne, po napięciu nie rozchodzić się, a także wykonane wytrzymałymi nićmi, które nie będą pękały pod naporem ciężaru przedmiotów włożonych do torebki.

Jak powinno wyglądać wnętrze torebki?

Praktycznie każda torebka w środku posiada specjalną podszewkę, która chroni wnętrze torby. Z reguły jest ona wykonana z delikatnej satyny, dlatego należy uważać, by nie pozaciągać materiału. Podszewki w torebkach mogą być wykonane również z bawełny lub sztucznych tkanin. Ważne by tutaj też były mocne szwy. Dobrze, jeśli podszewka jest wykonana z jak najmniejszej ilości kawałków i także jest impregnowana preparatem chroniącym przed chłonięciem wilgoci. Takie rozwiązanie pozwoli uchronić wnętrze torebki przed zabrudzeniami, zawilgoceniem i zmurszeniem.

Czytaj także  Bluza i marynarka? Styl dla odważnych mężczyzn

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *