Jak nosić koszulę?

Koszula – kiedy ubrać białą, a kiedy brązową?

Koszula jest jednym z najważniejszych elementów męskiej garderoby. Stanowi ona wręcz wizytówkę mężczyzny, dlatego tak ważny jest jej odpowiedni wybór. Liczy się nie tylko krój, ale też okazja, na którą koszula jest przeznaczona. Przed zakupem należy się zastanowić m.in. nad tym, jaki ma być kołnierzyk, makiety, a także jaka ma być długość rękawa. Liczy się oczywiście także kolor. Najpopularniejsze są koszule białe, ale niezwykle trendy są także koszule brązowe. Kiedy ubrać koszulę białą, a kiedy brązową?

Jaki kolor koszuli na jaką okazję?

W środowiskach, w których niezbędny jest formalny wygląd, można nosić wyłącznie koszule w kolorze białym, écru, jasnoszarym oraz jasnoniebieskim. Najlepsze są jednokolorowe, chociaż dopuszczalny jest delikatny prążek. Absolutnie wykluczone są natomiast koszule w kratę. Jest to wzór przeznaczony przede wszystkim na nieformalne okazje, spotkania z przyjaciółmi, czy rodziną. Podobnie jest z koszulami w grube, ciemne pasy, które nadają się wyłącznie na nieformalne spotkania, podobnie jak koszule w odcieniach brązy czy wielokolorowe.

Jak nosić białą koszulę?

Biała koszula jest uniwersalna, ponieważ pasuje zarówno na okazje formalne i nieformalne. Zdecydowanie najlepiej wygląda z czarnym lub granatowym garniturem. Można ją również założyć do garnituru w kolorze beżowym lub brązowym – doda wówczas stylizacji elegancji i stylu. Do białej koszuli świetnie pasuje zarówno krawat, jak i mucha. Obecnie jednak najmodniejsze są muchy.

Czytaj także  Jak dobrać spinki do mankietów koszuli?

Jak nosić brązową koszulę?

Brązowa koszula znakomicie sprawdza się zarówno w męskich, jak i w damskich stylizacjach. Raczej nie pasuje ona do garnituru, czy innego eleganckiego stroju, ale świetnie sprawdzi się w codziennych mniej formalnych zestawieniach. Oto kilka przykładów: brąz znakomicie komponuje się z beżem, dlatego koszulę w tym można nosić np. z cielista spódnicą, czy spodniami, brązowa koszula świetnie wygląda z czarnymi spodniami. Jednak musi to być jasny odcień brązu, aby efekt całościowy nie był zbyt ponury, brąz dobrze wygląda także z zielenią – zielone mogą być spodnie lub różnego rodzaju dodatki, ciepły brąz można ochłodzić łącząc ją z ubraniami ze skóry. Taka stylizacja jest nie tylko modna, ale przede wszystkim ciekawa, idealnym tłem dla brązowej koszuli są również zwykłe dżinsy. Pod koszulę można wówczas założyć biały podkoszulek i zastosować dodatki w różnych odcieniach brązu.

Jakich zasad przestrzegać nosząc koszule?

Koszule są zawsze modne, ale warto wiedzieć, jakich przestrzegać zasad przy ich noszeniu i kupowaniu, aby nie popełnić modowego faux pas. Najważniejsze zasady to:

  • codzienna zmiana koszuli – niedopuszczalne jest noszenie przez dwa dni z rzędu tej samej koszuli,
  • koszule po zdjęciu należy wyprać i wyprasować,
  • koszula powinna być idealnie dobrana pod względem rozmiaru,
  • nie można zdejmować marynarki i pozostawać w samej koszuli w sytuacjach formalnych,
  • koszuli o sportowym kroju nie należy wkładać do spodni, latem warto ubrać pod koszulę bawełniany T-shirt, który pozwoli uniknąć plam od potu.
Czytaj także  Okres wyprzedaży