modne spodnie

Obecna moda na spodnie

Każdy sezon wprowadza nowe trendy związane z fasonem i kolorystyką naszej garderoby – dotyczy to również spodni. Wiosną i latem 2016 r. będziemy nosić inne modele niż jeszcze pół roku temu, choć – na szczęście – nie staniemy przed koniecznością wymiany wszystkich spodni. Które z nich nadal pozostaną modne?

Prostota i elegancja

Jeszcze w zeszłym roku w naszych szafach gościły dżinsy z licznym przetarciami, dziurami, zadrapaniami, a nawet wyciętymi płatami materiału. Im więcej tego typu surowych ozdób, tym modniejsze stawały się spodnie. Królowały też wąskie nogawki rurek, oraz fasony spodni przylegających mocno do ciała i zwężających się ku dołowi. Wszystko wskazuje jednak na to, że zeszłoroczne trendy odeszły już w zapomnienie, ponieważ teraz na salony wchodzi elegancki denim.

Kluczem do wyboru spodni, które będą na czasie, jest w tym roku prostota, a więc prosty krój, nogawki pozbawione zbędnych ozdób oraz nierozciągliwe typy materiałów. Wyjątkiem od tej reguły są dzwony, których popularność jest już jednak nieco mniejsza niż w zeszłym roku. Mimo to nadal wpisują się w modowe trendy ze względu na krój nasuwający skojarzenia z latami 70. Oprócz nich nosić będziemy także dżinsy tupu boyfriend oraz tzw. mom jeans, czyli spodnie o podwyższonej talii. A co z tak popularnymi w zeszłym roku dziurami? Pozostaną, lecz w bardzo ograniczonym zakresie. Nie będą już przybierały formy wyciętych płacht materiału lub prostokątnych nacięć na kolanach, lecz zamienią się w subtelne przetarcia i zadrapania imitujące ślady pazurów.

Czytaj także  Jak nosić broszki?

Nie tylko dżinsy

Dyskretna elegancja zdominuje również spodnie noszone przez panów. Powróci moda na chinosy, a więc jednokolorowe, bawełniane spodnie o prostym kroju. W porównaniu do oryginałów z lat 50. będą one nieco węższe, a ich kolorystyka stanie się znacznie bogatsza. Oprócz modnego w tym sezonie granatu, pojawią się więc chinosy utrzymane w różnych odcieniach beżu, błękitu, bieli, czerni burgundu oraz brązów. Panowie będą je chętnie zestawiać z casualowymi marynarkami oraz kamizelkami, dzięki czemu uzyskają elegancki, choć nieformalny strój – idealny zarówno do pracy, jak i na wieczorne wyjście z przyjaciółmi na koncert lub do restauracji.

Elegancja, prostota i kontrolowany luz – oto słowa klucze, które pomogą nam wybrać najmodniejsze spodnie sezonu. W każdej szafie powinny znaleźć się jednak dżinsy w kolorze denim lub materiałowe spodnie utrzymane w odcieniach granatu, ponieważ to właśnie one będą cieszyły się największą popularnością wiosną i latem 2016 roku.