Czego nie może zabraknąć w Twojej torebce? Lista niezbędnych rzeczy

Każda kobieta nosi ze sobą torebkę lub plecak, w których przechowuje niezbędne rzeczy. W takim dodatku mieszczą się nie tylko portfele damskie, lecz także kosmetyki, chusteczki, książki, tabletki przeciwbólowe itd. Co powinno się znaleźć w tej kopalni skarbów, a co można wyrzucić?

Nie tylko portfele damskie. Co można znaleźć w torebce?

Im większa torebka, tym więcej rzeczy do niej wpakujemy. Chcąc oszczędzać kręgosłup, warto ograniczyć się do tych obowiązkowych. Dzięki temu łatwiej jest nam znaleźć to, czego szukamy, a w torebce panuje porządek. Niestety, często wrzucamy do toreb zbyt dużo, a zapominamy o ty, co niezbędne. Najważniejsze są portfele damskie, do których trzeba zapakować zapasową gotówkę. Obecnie w większości miejsc można płacić kartą, więc nie trzeba brać dużej kwoty, ale przydadzą się drobne, gdy trzeba będzie zapłacić na przykład za parking. Pamiętać trzeba także o ładowarce do telefonu. Jeśli w ciągu dnia będziemy dużo rozmawiać przez telefon, może się zdarzyć, że telefon się rozładuje i będziemy mieć problem. Warto wrzucić także małe przekąskę, która uratuje nas w sytuacji nagłego głodu – wystarczy paczka orzechów, suszone owoce albo batoniki zbożowe. Nie zapomnijmy również o wilgotnych chusteczkach, które pozwolą cało wyjść z niejednej opresji, na przykład usunąć plamę ze spodni. Przyda się także mały plaster, który wybawi razie złamanego paznokcia albo powstania drobnej rany.

Czytaj także  Modna bielizna dla kobiety

Co poza portfelami damskimi jest w torebkach pań? Jakie kosmetyczki wkłada się do torebki?

Kosmetyczka, którą zabieramy ze sobą każdego dnia do pracy, szkoły lub na uczelnię powinna być niewielka, pojemna, lekka oraz nie zajmować zbyt wiele miejsca. W takiej kosmetyczce warto nosić ratunkowy zestaw kosmetyczny, czyli balsam do ust, szminkę lub błyszczyk, puder prasowany, krem do rąk (szczególnie w okresie jesienno-zimowym) i niewielki flakonik perfum. Zwracajmy uwagę na rodzaj zapięcia saszetki i starajmy się wybierać modele, które mają zapinanie na zamek – uchronimy wnętrze torebki lub plecaka przed zabrudzeniem. Kwestia wyboru wzoru, kształtu i materiału kosmetyczki pozostaje indywidualna, choć kobiety ceniące sobie wyszukany styl i elegancję sięgają najczęściej po modele wykonane z naturalnej skóry.

Jakie portfele damskie są najlepsze?

Klasyczne portfele damskie są wykonywane ze skóry naturalnej, a ich krój jest prosty i tradycyjny. Oczywiście, można kupić bardziej wymyślny model, ale trzeba się dobrze zastanowić, czy spełni nasze wymagania i czy zmieścimy w nim wszystko, co chcemy nosić. Jeśli mamy kilka kart, wybierzmy portfel z wieloma przegródkami. Możemy wybrać portfel nieco mniejszy, ale z wieloma przydatnymi przegródkami.

Torebka każdej kobiety skrywa wiele tajemnic. Warto wybrać taki model, w którym bez problemu zmieszczą się portfele damskie, kosmetyczka i inne niezbędne drobiazgi.

Czytaj także  Wiosna na sportowo! Pomysły na stylizacje

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *