modna bluza meska

Ile przetrwa dobra bluza?

Kupując ubrania, mamy nadzieję, na to, że będą nam długo służyć, zachowując przy tym ładny wygląd. Zapełnianie szafy dobrej jakości ubraniami trwa jakiś czas, gdyż trudno znaleźć dobre rzeczy w rozsądnej cenie. Wielu z nas lubi duże, obszerne i wygodne bluzy. Ile przetrwa dobra bluza?

Jak rozpoznać dobrej jakości bluzę?

Jeśli zależy nam na wytrzymałej i odpornej na upływ czasy bluzie, wybierzmy odzież uszytą z dobrej jakości, naturalnych tkanin. Jeśli chcemy, by wyglądała ładnie nie tylko tuż po zakupie, kupmy taką, której skład nie pozostawia wątpliwości. Większość dostępnych w sklepach bluz wykonana jest z bawełny. Bawełna jest bardzo higienicznym materiałem, gdyż ma dobre właściwości higroskopijne. Poza tym, można ją często prać, nawet w wodzie o wyższej temperaturze. Bawełna nie elektryzuje się i jest wytrzymała. Z tego materiału szyje się pościel, ręczniki, bieliznę, bluzki, koszule, odzież sportową i spodnie. Włókna bawełny należą do włókien naturalnych i są pozyskiwane z rośliny o nazwie bawełnica.

Od czego zależy jakość bawełny?

Jeśli chcemy, by bluza w dobrym stania przetrwała kilka sezonów, musimy wybrać taką, którą wykonano z dobrej jakości bawełny. Najlepsza jest bawełna egipska i Prima Cotton, które wykonane są włókien o długości około 50 mm. Długie włókna są miękkie, lśniące, gładkie i bardzo wytrzymałe.

Czytaj także  Okres wyprzedaży

Im dojrzalsze włókno, tym lepsza jakość bawełny. Materiał wykonany z bawełny również jest lepszy, gdyż zbiór mechaniczny posiada więcej zanieczyszczeń. To wszystko sprawie, że dobrej jakości bawełna jest droższa. Ta dłużej przetrzymywana, dobrze oczyszczona i ręcznie zbierana musi być droższa, gdyż jej produkcja trwa dłużej.

Jak poznać dobrej jakości bluzę w sklepie?

Dobrej jakości bluza powinna kosztować ponad 100 zł. Wysoka cena nie gwarantuje nam wysokiej jakości, dlatego warto zwrócić uwagę na pozostałe czynniki. Długie włókna użyte do produkcji bawełny dają tzw. miękki chwyt, są gładkie i przyjemne w dotyku. Im krótsze włókna, tym bardziej sztywny i szorstki materiał. Długie włókna są cieńsze, ale bardziej wytrzymałe, a wykonane z nich tkaniny bardziej odporne na uszkodzenia. Sprawdźmy, czy bluza jest mięsista i bardziej wytrzymała. Dzięki temu, bez problemy zniesie pranie i nie zacznie się mechacić. Zwróćmy uwagę, by powierzchnia materiału była lekko połyskliwa, co również świadczy o lepszej jakości bawełny. Pamiętajmy, by bluzę prać zgodnie z zasadami, które zaleca producent, co również przedłuży jej trwałość.

Dobrej jakości ubrania są droższe, ale z pewnością będą nam służyły dłużej. Może nie zostawimy ich dzieciom w spadku (chociaż, któż to wie), ale przez kilka sezonów będziemy z nich korzystać z przyjemnością.

Czytaj także  Jak dobrać spinki do mankietów koszuli?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *